امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 17 January , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۹ - 4 جماد ثاني 1442
شناسه خبر : 12086
  پرینتخانه » مقالات تاریخ انتشار : ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷ | 593 بازدید | ارسال توسط :

فناوری پهپاد برای مصارف تجاری ، صنعتی و نظامی در سال ۲۰۲۰ و برنامه های آینده استفاده از پهپاد

پهپاد نیوز- Insider Intelligence هزاران گزارش پژوهشی ، نمودارها و پیش بینی های مربوط به صنعت ارتباطات و فناوری را منتشر می کند. پهپادها یا هواپیماهای بدون سرنشین به سرعت در حال افزایش محبوبیت هستند. آنها هنوز در مرحله نوزادی از نظر پذیرش و استفاده انبوه قرار دارند ، اما هواپیماهای بدون سرنشین در حال حاضر از طریق موانع سفت و سخت سنتی در صنایع شکسته شده اند که در غیر این صورت توسط نوآوری های مشابه فناوری غیرقابل نفوذ به نظر می رسید.
فناوری پهپاد برای مصارف تجاری ، صنعتی و نظامی در سال ۲۰۲۰ و برنامه های آینده استفاده از پهپاد

پهپاد نیوز- Insider Intelligence هزاران گزارش پژوهشی ، نمودارها و پیش بینی های مربوط به صنعت ارتباطات و فناوری را منتشر می کند.

در زیر برخی از اطلاعات مربوط به وضعیت فعلی بازار پهپادها آمده است.

 

هوش BI

پهپادها یا هواپیماهای بدون سرنشین به سرعت در حال افزایش محبوبیت هستند. آنها هنوز در مرحله نوزادی از نظر پذیرش و استفاده انبوه قرار دارند ، اما هواپیماهای بدون سرنشین در حال حاضر از طریق موانع سفت و سخت سنتی در صنایع شکسته شده اند که در غیر این صورت توسط نوآوری های مشابه فناوری غیرقابل نفوذ به نظر می رسید.

طی چند سال گذشته ، هواپیماهای بدون سرنشین برای کارکردهای مشاغل مختلف و سازمانهای دولتی از اهمیت ویژه ای برخوردار شده اند و توانسته اند در مناطقی که صنایع خاص یا راکد بوده یا عقب مانده اند ، از طریق مناطقی وارد شوند. هواپیماهای بدون سرنشین میتواند اسکن یک پایگاه نظامی غیر قابل دستیابی را در مکانهایی که انسان نمی تواند به آن برسد یا قادر به انجام ماموریت در آن نیست میتواند بسیار کارآمد و مفید باشد .

افزایش بهره وری کار و بهره وری انرژی، کاهش هزینه های تولید ، بهبود دقت ، خدمات پالایش و روابط با مشتری و حل مسائل امنیتی در مقیاس گسترده از معدود استفاده از پهپادهای برتر است که در سطح جهان این صنایع را ارائه می دهد. اتخاذ فناوری پهپاد در صنعت هایی که از مرحله خنثی به مرحله روند بزرگ باز می شوند ، به سرعت هرچه بیشتر در مشاغل شروع به تحقق پتانسیل ، دامنه و مقیاس دستیابی جهانی کردند.

این که آیا هواپیماهای بدون سرنشین توسط یک ریموت کنترل می شوند یا از طریق برنامه تلفن هوشمند قابل دسترسی هستند ، میتوان گفت، آنها توانایی دستیابی به مناطق دور افتاده را با نیروی کم و بدون نیروی انسانی لازم را دارند و به کمترین میزان تلاش ، زمان و انرژی نیاز دارند. این یکی از بزرگترین دلایلی است که آنها در سراسر جهان به خصوص توسط این چهار بخش پذیرفته می شوند: فناوری نظامی ، تجاری ، شخصی و آینده.

 

تاریخچه فناوری پهپاد و کاربردهای امروز

تاریخ بکار گیری هواپیماهای بدون سرنشین بیش از دو دهه است ، اما ریشه آنها به جنگ جهانی اول برمی گردد ، زمانی که ایالات متحده و فرانسه در ساخت هواپیماهای بدون سرنشین اتوماتیک کار کردند. اما چند سال گذشته از نظر پذیرش هواپیماهای بدون سرنشین ، گسترش استفاده در صنایع و آگاهی جهانی بسیار چشمگیر بوده است.

از پیمایش تکنیکی مناطق حساس نظامی گرفته تا سرگرمی در سرتاسر جهان ، فناوری پهپاد در چند سال گذشته توسعه یافته و به پیشرفت رسیده است. افراد ، اشخاص تجاری و دولتها دریافتند که هواپیماهای بدون سرنشین دارای کاربردهای زیادی هستند که شامل موارد زیر است:

 • عکاسی هوایی برای روزنامه نگاری و فیلمسازی
 • حمل و نقل سریع و تحویل کالا
 • جمع آوری اطلاعات یا تهیه ملزومات لازم برای مدیریت حوادث
 • هواپیماهای با حسگر حرارتی برای عملیات جستجو و نجات
 • نقشه برداری جغرافیایی زمین و مکان های غیر قابل دسترسی
 • بازرسی ایمنی ساختمان
 • نظارت دقیق بر محصول
 • حمل بار بدون سرنشین
 • اجرای قانون و نظارت بر مرز
 • ردیابی طوفان و پیش بینی توفان ها و گردبادها
 • کشاورزی و محلول پاشی
 • پایش خطوط انتقال نیرو
 • دیدبانی و مرزبانی
 • پایش در محیط زیست و جنگلبانی
 • آتش نشانی
 • کنترل ترافیک

 

و توسعه صدها مورد دیگر از هواپیماهای بدون سرنشین به دلیل سرمایه گذاری های متعدد که همه روزه در این صنعت امیدوار کننده وارد می شود و در حال انجام است.

فناوری پهپاد نظامی

استفاده نظامی از هواپیماهای بدون سرنشین به کاربرد اصلی در دنیای امروز تبدیل شده است. هواپیماهای بدون سرنشین در ماموریت های هدفمند مورد استفاده قرار گرفته و در مأموریتهای جنگی ، تحقیق و توسعه و نظارت در نیروهای نظامی سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

براساس گزارشی که اخیراً توسط گلدمن ساکس انجام شده ، هزینه های ارتش همچنان محرک اصلی هزینه های پهپاد در سال های آینده خواهد بود. گلدمن تخمین می زند که نظامیان جهانی تا سال ۲۰۲۰ ۷۰ میلیارد دلار برای هواپیماهای بدون سرنشین هزینه خواهند کرد و این پهپادها نقش مهمی در حل مناقشات آینده و در جایگزینی خلبان انسانی دارند.

در مخارج نظامی نیز تمایل به افزایش بیشتری دارد ، زیرا یک هواپیمای بدون سرنشین ناوشکن آمریکایی تقریبا ۴ میلیون دلار هزینه دارد و کل هزینه های این برنامه تقریباً ۲٫۴ میلیارد دلار تخمین زده می شود.

وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین به دلیل راحتی بالا در کاهش تلفات و امکان اجرای مأموریت های پرمخاطره و حساس به زمان ، همچنان در عملیات های مختلف نظامی به کار خواهد رفت.

 

فناوری پهپاد تجاری

استفاده تجاری از هواپیماهای بدون سرنشین در حال افزایش است و به بحث روزمره تبدیل شده است ، زیرا صنایع مختلفی به عنوان بخشی از کارکردهای روزمره تجاری خود با هواپیماهای بدون سرنشین کار می کنند. براساس اطلاعات BI Intelligence ، سرویس تحقیقات برتر Business Insider ، بازار هواپیماهای بدون سرنشین تجاری و غیرنظامی با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 19٪ بین ۲۰۱۵ و ۲۰۲۰ رشد خواهد کرد.

صنعت هواپیماهای بدون سرنشین تجاری هنوز جوان است ، اما آغاز شده است به برخی از ادغام و سرمایه گذاری های عمده ای از شرکت های صنعتی ، شرکت های تراشه ، شرکت های مشاوره فناوری اطلاعات و پیمانکاران مهم دفاعی بپردازد. در حال حاضر ، رهبران این صنعت هنوز تعداد انگشت شماری از تولیدکنندگان مراحل اولیه در اروپا ، آسیا و آمریکای شمالی هستند.

هرچه سفارشی کردن هواپیماهای بدون سرنشین تجاری ارزان تر می شود ، این درب باز خواهد شد تا قابلیت های جدیدی را در طیف گسترده ای از فضاهای طاقچه فراهم کند. هواپیماهای بدون سرنشین پیشرفته به زودی می توانند کارهای روزمره مانند کود دادن به مزارع زراعی را به صورت خودکار ، نظارت بر حوادث ترافیکی ، بررسی مکان های قابل دسترسی و یا حتی تحویل پیتزا انجام دهند.

پیش بینی میشود، تأثیر هواپیماهای بدون سرنشین تجاری می تواند ۸۲ میلیارد دلار و افزایش ۱۰۰ هزار شغل برای اقتصاد ایالات متحده تا سال ۲۰۲۵ باشد.

 

هوش BI

فناوری پهپاد شخصی

با افزایش فروش هواپیماهای بدون سرنشین غیرنظامی ، نگرانی های ایمنی در بین آنها در بین تنظیم کننده ها و سازمان های اجرای قانون نیز بالا می رود ، با مشاهده گذشته برخورد هواپیماهای بدون سرنشین با هواپیماها و تصادفات در استادیوم های شلوغ. یک گروه از انجمن فناوری مصرف کننده گفته بود ۲٫۸ میلیون پهپاد مصرفی در سال ۲۰۱۶/۱۷ در ایالات متحده فروخته شده و درآمد آن به ۹۵۳ میلیون دلار رسیده است.

BI Intelligence انتظار دارد که فروش هواپیماهای بدون سرنشین در سال ۲۰۲۱ به ۱۲ میلیارد دلار برسد. و این مبلغ کمی از فروش هواپیماهای بدون سرنشین شخصی که برای ساخت فیلم ، عکاسی و سرگرمی توسط علاقه مندان رایج فن آوری استفاده می شود، نیست.

با این وجود ، مصرف کنندگان ۱۷ میلیارد دلار برای هواپیماهای بدون سرنشین طی چند سال آینده هزینه خواهند کرد. هواپیماهای بدون سرنشین در همه اشکال و اندازه ها ، از دستگاه های تک روتور کوچک و ارزان به بزرگ ، ۱۰۰۰ دلار + کوادکوپتر با GPS ، آرایه های دوربین چندگانه و کنترل شخص اول وارد می شوند. در حالی که در درجه اول با هدف سرگرمی ها ، این نوع دستگاه ها به طور گسترده ای در دسترس هستند و بازار رو به رشد است.

 

فناوری پهپاد آینده

فناوری پهپاد به طور مداوم در حال تحول است ، بنابراین فناوری پهپادهای بعدی در حال حاضر در حال پیشرفت پیشرفته پیشگامانه است. طبق اطلاعات airdronecraze ، وب سایت تبلیغات برنامه های وابسته Amazon Services LLC ، این فناوری بدون سرنشین دارای هفت نسل بالقوه است و اکثر فناوری های فعلی در نسل های پنجم و ششم قرار دارند.

تجزیه نسل فن آوری:

 • تولید ۱: هواپیمای اصلی کنترل از راه دور از همه اشکال
 • نسل ۲: طراحی استاتیک ، مانیتور دوربین ثابت ، ضبط ویدیو و عکس های ثابت ، کنترل خلبانی دستی
 • نسل ۳: طراحی استاتیک ، گیمبال های دو محوره ، فیلم HD ، مدل های ایمنی اساسی ، خلبانی کمکی
 • نسل ۴: طرح های تحول ، گیمبال های سه محوره ، فیلمبرداری با کیفیت ۱۰۸۰ HD یا ابزار دقیق تر ، حالت های ایمنی بهبود یافته ، حالت های خودکار.
 • نسل ۵: طرح های تحول گرا ، گیمبال های۳۶۰ درجه ، فیلم های ۴K یا ابزار دقیق تر ، حالت های خلبانی هوشمند.
 • نسل ۶: شایستگی تجاری ، ایمنی و استانداردهای نظارتی مبتنی بر طراحی ، سازگاری با بستر و بار ، حالتهای ایمنی خودکار ، مدلهای هوشمند آزمایشی و استقلال کامل ، آگاهی از فضای هوایی
 • نسل ۷: مناسب بودن تجاری ، طراحی کاملاً مطابق با ایمنی و نظارتی بر استانداردهای تنظیم ، قابلیت تعویض بستر و بار ، حالتهای ایمنی خودکار ، بهبود مدلهای آزمایشی هوشمند و استقلال کامل ، آگاهی کامل از فضای هوایی ، اقدام خودکار (برخاستن ، زمین و اجرای مأموریت)

نسل بعدی هواپیماهای بدون سرنشین ، نسل ۸ ، در حال حاضر در حال انجام است ، زیرا ۳DRobotics اعلام کرد اولین هواپیمای بدون سرنشین هوشمند همه در جهان به نام Solo. هواپیماهای بدون سرنشین هوشمند با محافظت داخلی و فناوری انطباق ، سنسورهای دقیق دقیق و خود نظارت ، انقلاب بزرگ بعدی در فناوری پهپاد است که فرصت های جدیدی را در بخش های حمل و نقل ، نظامی ، لجستیکی و تجاری فراهم می کند.

با پیشرفت این فناوری ها ، هواپیماهای بدون سرنشین ایمن تر و قابل اعتماد تر می شوند. این امر می تواند به تصویب تولید انبوه آن برسد و متعاقب تولید آنها مشروط بر این که قانون سخت USFAA پیرامون فناوری پهپادها و استفاده از آن تا حدی امکان سست شدن دارد.

 

نویسنده : ترجمه: امین ملک زاده | منبع خبر : Insider Intelligence
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.