پهپاد ائتلاف متجاوز سعودی در غرب یمن سرنگون شد
پهپاد ائتلاف متجاوز سعودی در غرب یمن سرنگون شد

پهپاد نیوز- شبکه تلویزیونی "المسیره" یمن شنبه شب گزارش داد که پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یک فروند پهپاد ائتلاف سعودی در منطقه "کیلومتر ۱۶" در استان الحدیده در غرب این کشور را سرنگون کرده است.

شبکه تلویزیونی “المسیره” یمن شنبه شب گزارش داد که پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یک فروند پهپاد ائتلاف سعودی در منطقه “کیلومتر ۱۶” در استان الحدیده در غرب این کشور را سرنگون کرده است.

المسیره به جزییات و نوع این پهپاد سرنگون شده اشاره نکرده‌است.

این رسانه افزود: مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی از سفر رییس کمیته هماهنگ‌سازی سازمان ملل در الحدیده یمن به دو منطقه حیس و الدریهمی جلوگیری کردند.

پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ۱۶ بهمن نیز یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در حین مأموریت در منطقه کوهستانی شهرستان “التحیتا” در استان الحدیده را سرنگون کرده بود.

در هفته گذشته نیز یک پادگان آموزشی وابسته به نظامیان عبدربه منصورهادی در شمال شهر مأرب هدف موشک قرار گرفته بود که ۱۱۶ تن کشته شدند.

یمن نزدیک پنج سال است که تحت حملات گسترده ائتلاف سعودی و محاصره آن قرار دارد که نتیجه ای جز کشتار، آوارگی و ویرانی برای یمنی ها نداشته است.

مجامع بین‌المللی همچنین هشدار دادند که گرسنگی و کمبود مواد غذایی بر اثر محاصره همه جانبه، جان ۲۲ میلیون یمنی را تهدید می‌ کند.

  • منبع خبر : ایرنا