پهپادها یک میلیارد درخت می کارند
پهپادها یک میلیارد درخت می کارند

پهپاد نیوز- محققان طرحی ارائه کرده اند تا به کمک پهپاد درخت بکارند. آنها قصد دارند با این روش تا ۲۰۲۸ میلادی یک میلیارد درخت بکارند.

محققان طرحی ارائه کرده اند تا به کمک پهپاد درخت بکارند. آنها قصد دارند با این روش تا ۲۰۲۸ میلادی یک میلیارد درخت بکارند.

به نقل از دیلی میل، گروهی از متخصصان کانادایی طرح جدیدی را اعلام کرده اند تا با استفاده از پهپادها درختان جدید را با هزینه ای کم بسازند و به این ترتیب با روند جنگل زدایی مقابله کنند.

این طرح جدید Flash Forest نام دارد و محققان آزماش سیستم تحویل پهپادی را از آگوست ۲۰۱۹ میلادی آغاز کرده اند. آنها در یک پرواز آزمایشی موفق شدند با کمک یک پهپاد ۱۰۰ درخت بکارند.

نتایج موفقیت آمیز آزمایش این طرح سبب شد محققان اهداف خود را گسترده تر کنند تا از سیستم های پهپاد مشخص برای کشت یک میلیارد درخت جدید تا ۲۰۲۸ میلادی کمک بگیرند.

برایس جونز از محققان این پروژه می گوید: سالانه در سراسر جهان ۱۳ میلیارد درخت از بین می رود و کمتر از نصف این تعداد درخت دوباره می روید.  ما پروژه Flash Forest  را با هدف بهبود زمین آغاز کردیم.

در طرح گفته شده پهپادها غلافی حاوی خاک حاوی مواد مغذی دور سه دانه از قبل جوانه زده حمل می کنند. این غلاف دانه های جوانه زده را به مدت ۹ ماه زنده نگه می دارد و برای آنها فرصت کافی فراهم می کند تا در محیط های محلی رشد کنند و ریشه بدوانند.

پهپاد می تواند در هر ثانیه یک غلاف را روی زمین پرتاب کند. در این سیستم یک اپراتور انسانی می تواند تا ۱۰ پهپاد را کنترل کند.

به گفته محققان سیستم های پهپاد می توانند درختان را ۱۰ بار سریعتر و با یک پنجم هزینه کارگران انسانی بکارند.

در تست هایی که از آگوست ۲۰۱۹ میلادی انجام شد،  بیش از  ۳۱۰۰ درخت به وسیله پهپادها در مناطق مختلف کاشته شدند. قرار است در این طرح علاوه بر درختان انواع دیگر گیاهان نیز کاشته شوند تا کل اکوسیستم بهبود یابد.

  • منبع خبر : مهر