هواپیمای جاسوسی عربستان در یمن سرنگون شد
هواپیمای جاسوسی عربستان در یمن سرنگون شد

پهپاد نیوز- نیروهای یمنی روز سه شنبه یک فروند هواپیمای جاسوسی نیروهای ائتلاف سعودی را نزدیک استان جیزان واقع در جنوب عربستان سرنگون کردند.

نیروهای یمنی روز سه شنبه یک فروند هواپیمای جاسوسی نیروهای ائتلاف سعودی را نزدیک استان جیزان واقع در جنوب عربستان سرنگون کردند.

به گزارش شبکه خبری المسیره یمن، پدافند هوایی ارتش یمن این هواپیما را در منطقه الملاحیط یمن که نزدیک به مرزهای جنوبی عربستان است، سرنگون کرده است.
پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تاکنون ده‌ها پهپاد متعلق به ائتلاف متجاوزان را سرنگون کرده است.
در همین حال، خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که نیروهای یمنی توانستند جاده های راهبردی که دو استان مارب و صنعا را به هم متصل می کند، به کنترل خود درآورند.
بنابر این گزارش، ارتش یمن سعی دارد منطقه «الحزم» مرکز استان جوف واقع در شمال یمن را از دو محور غربی و شمالی محاصره کند.
عربستان پس از حدود پنج سال از آغاز جنگی همه‌جانبه که علیه مردم یمن به راه انداخت، نه‌ تنها به مقاصد خود دست نیافته، بلکه هزینه‌های زیادی را به اقتصادش تحمیل کرده است.
عربستاندر ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریبا پنج سال گذشته به استثنای امارات، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.
بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی کشته شده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.