هواپیمایی کشوری به ۱۶ شرکت مجوز طراحی و ساخت قطعات داد
هواپیمایی کشوری به ۱۶ شرکت مجوز طراحی و ساخت قطعات داد

پهپاد نیوز- رییس سازمان هواپیمایی کشور خبر داد که در یک سال اخیر ١٦ شرکت داخلی مجوز طراحی ساخت قطعات هواپیما را از سازمان هواپیمایی دریافت کردند.

رییس سازمان هواپیمایی کشور خبر داد که در یک سال اخیر ١٦ شرکت داخلی مجوز طراحی ساخت قطعات هواپیما را از سازمان هواپیمایی دریافت کردند.

«علی عابدزاده» روز دوشنبه در نشست خبری در مصلی امام خمینی تهران که به مناسبت هفته حمل و نقل برگزار شد گفت: کارخانه های هواپیماسازی در غرب با شروع تحریم‌ها ایران را از دسترسی به قطعات هواپیما و هرگونه اطلاعات و دیتا محروم ساختند.

وی افزود: براساس برنامه مبارزه با  تحریم‌ها و توسعه صنعت هوایی؛ سازمان هواپیمایی کشوری درمدت یکسال گذشته تاکنون به ١٦ شرکت مجوز طراحی ساخت قطعات هواپیما را داد.

عابدزاده اضافه کرد: این شرکت‌ها تلاش دارند در شرایط تحریم با طراحی و ساخت قطعات صنعت هوایی را پایدارنگه دارند؛ این شرکت‌ها همچنین در حوزه اطلاعات هوانوردی فعالیت دارند که در شرایط تحریم تحول بزرگی برای کشور محسوب می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: حدود یکسال است قطعات هواپیما در داخل تولید می‌شود و سازمان هواپیمایی کشوری از شرکت‌هایی که برای ساخت قطعات تلاش می کنند، حمایت به عمل می آورد.

  • منبع خبر : ایرنا