فرودگاه أبهای سعودی هدف حمله پهپادی یمن قرار گرفت
فرودگاه أبهای سعودی هدف حمله پهپادی یمن قرار گرفت

پهپاد نیوز به نقل از: ایرنا- سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد دوشنبه از حمله پهپادی ارتش و کمیته های مردمی این کشور به فرودگاه "أبها" در جنوب عربستان خبر داد.

به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی المسیره یمن، ژنرال “یحیی سریع” اعلام کرد: این عملیات با پهپاد بومی قاصف ۲ انجام شد و در جریان آن مراکز مهم نظامی عربستان هدف حمله قرار گرفت.

بر اساس گزارش سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن، شدت حمله به گونه‌ای بود که تمامی پروازهای فرودگاه أبها لغو شده است.

سریع اعلام کرد: عملیات امشب ما در پاسخ به جنایت های متجاوزان، محاصره یمن از سوی آنان و حملات پیوسته آنها صورت گرفته است، به طوری که در ۱۲ ساعت گذشته بیش از ۱۵ بار مناطق مختلف یمن بمباران شده است.

در هفته‌های گذشته، مراکز نظامی شهرهای جنوبی عربستان هدف گسترده حمله پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفته است؛ به طوری که موشک‌های پاتریوت قادر به رهگیری و انهدام آنها نیستند.

این حملات بازدارنده به دنبال آن صورت می‌گیرد که مقام‌های یمنی با هشدار به متجاوزان اعلام کردند؛ ارتش و کمیته‌های مردمی در اقدام تلافی جویانه و در پاسخ به حملات ائتلاف عربی به این کشور، به هدف قرار دادن مراکز، تأسیسات و فرودگاه‌های نظامی عربستان ادامه می‌دهند.

یکشنبه دوم تیرماه نیز پهپادهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن فرودگاه أبها و جیزان را هدف قرار دادند که در جریان آن دست کم یک نظامی سعودی کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

حملات دقیق پهپادهای یمنی به مراکز نظامی و فرودگاه‌های عربستان به کابوسی برای دولت ریاض تبدیل شده و تاکنون نتوانسته مانع این حملات شود.

  • منبع خبر : ایرنا