عربستان تعدادی پهپاد نظامی در نمایشگاه بحرین به نمایش گذاشت
عربستان تعدادی پهپاد نظامی در نمایشگاه بحرین به نمایش گذاشت

پهپاد نیوز- عربستان سعودی پهپادهای نظامی خود را در نمایشگاه صنایع دفاعی ۲۰۱۹ بحرین به نمایش گذاشت.

عربستان سعودی پهپادهای نظامی خود را در نمایشگاه صنایع دفاعی ۲۰۱۹ بحرین به نمایش گذاشت.

به نوشته روزنامه الشرق الاوسط، سازمان صنایع دفاعی عربستان سعودی تعدادی از پهپادهای ساخت خود از جمله پهپادهای «لونا»، «عقاب ۲» و «نگهبان آسمان» را در نمایشگاه بحرین به نمایش درآورد.

بر اساس این گزارش، هشت شرکت متخصص در زمینه ساخت پهپاد از جمله سازمان صنایع دفاعی عربستان سعودی در نمایشگاه دفاعی بحرین شرکت داشتند.

این گزارش می افزاید: پهپاد سعودی «لونا» یک پهپاد شناسایی است که بُرد آن ۱۰۰ کیلومتر است و تا ارتفاع ۱۶ هزار پایی پرواز می کند و امکان هشت ساعت پرواز پیاپی دارد.

این پهپاد امکان نصب تجهیزات مختلف از جمله سامانه تصویربرداری در روز و شب را دارد که امکان پوشش مساحتی حدود ۱۰۰ کیلومتر را دارا است.

همچنین پهپاد «نگهبان آسمان» یک پهپاد چند منظوره است که امکان انجام مأموریت های کنترل و شناسایی را دارد و بُرد آن ۲۰۰ کیلومتر اعلام شده است. این پهپاد در مرکز تحقیقات و پژوهش های صنایع دفاعی امیر سلطان عربستان ساخته شده است.

طول پهپاد نگهبان آسمان هشت متر و وزن آن به ۲۵۰ کیلوگرم می رسد و تا ارتفاع ۶ کیلومتری اوج می گیرد و توان پروازی آن هشت ساعت است.

در این نمایشگاه همچنین پهپاد «عقاب ۲» ساخت شرکت صنایع نظامی «فناوری علم» عربستان نیز به نمایش درآمد. یک پهپاد سه موتوره که امکان پرواز در مسافت های طولانی و حمل ۱۰۰۰ کیلوگرم را دارد.

پهپاد دیگری که عربستان سعودی در نمایشگاه دفاعی بحرین ۲۰۱۹ به نمایش گذاشت، پهپاد «یمامه» نام دارد یک سامانه پروازی کنترل و شناساسس که امکان رصد اهداف متحرک را دارد.

دومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی دفاعی بحرین (بی آی دی ای سی ۲۰۱۹) روز دوشنبه (۲۸ اکتبر) در مرکز اجتماعات و نمایشگاه بین‌المللی آغاز و روز چهارشنبه (۳۰ اکتبر) به کار خود پایان داد.

در این نمایشگاه ۲۰۰ شرکت از ۶۰ کشور جهان آخرین فناوری ها، تجهیزات و سخت افزارهای خود را در زمین و دریا و هوا به نمایش گذاشتند.

  • منبع خبر : ایرنا