شکار پهپاد فوق‌پیشرفته آمریکا توسط سپاه افتخارآمیز است
شکار پهپاد فوق‌پیشرفته آمریکا توسط سپاه افتخارآمیز است

پهپاد نیوز- به نقل از ایرنا- رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در حوزه دفاعی به پیشرفت‌های چشمگیری رسیده‌ایم که پهپادهای فوق‌پیشرفته آمریکایی را با سامانه‌های ساخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساقط می‌کنیم.

پهپاد نیوز- به نقل از ایرنا- رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در حوزه دفاعی به پیشرفت‌های چشمگیری رسیده‌ایم که پهپادهای فوق‌پیشرفته آمریکایی را با سامانه‌های ساخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساقط می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» روز شنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه پهپادهای غنیمتی آمریکا که با عنوان «شکار کرکس‌ها» در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، ضمن گرامیداشت سی‌ و نهمین سالروز پیروزی ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس، با بیان‌ اینکه «اگر سپاه نبود، کشور نبود» جمله به حقی از حضرت امام خمینی رحمة الله علیه است، اظهار داشت: امروز نظام اسلامی ما سربلند است؛ چرا که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قدرتمند و سربلند است.

وی در ادامه به فرمایشی از رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در بیاناتی می‌فرمایند که «هر مشکلی که در کشور لاینحل باشد ما آن را به عمود سپاه می‌بندیم تا آن مشکل حل شود»؛ این یک واقعیت است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با پشتوانه بسیج مردمی، بحمدالله توفیقات زیادی در دفاع مقدس و امروز نیز در سازندگی کشور داشته است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ادامه با تاکید بر نقش موثر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سازندگی کشور تصریح کرد: سال گذشته بیش از هفت میلیون زائر در مناطق راهیان نور حضور پیدا کردند که ۷۰ درصد آن‌ها را جوانان ۱۵ تا ۳۰ تشکیل داده بودند که اکثر زحمات آن بر دوش برادران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج بوده است، البته امروز کار راهیان نور وظیفه همه دستگاه‌هاست.
سردار کارگر در ادامه با اشاره به دستاوردهای نظامی کشورمان خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های نظامی ما در حوزه دفاعی به قدری زیاد است که پهپادهای فوق‌پیشرفته آمریکایی با سامانه‌های ساخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساقط می‌شوند که ما به آن افتخار می‌کنیم و به خاطر این زحمات، دست پاسداران انقلاب اسلامی را می‌بوسیم و قدردان ازخودگذشتگی آن‌ها هستیم.
رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس یادآور شد: با «شعار ما پیروزیم»، ۵۰۰ برنامه کشوری، هزار و ۲۰۰ برنامه استانی و بیش از ۱۰ هزار برنامه در سطح شهرها و روستاهای کشور در هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد. در این هفته ۳۱۴ عنوان کتاب دفاع مقدس رونمایی خواهد شد که ۱۰۰ عنوان آن مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که با حضور سردار سلامی رونمایی خواهد شد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تاکید بر اینکه دفاع مقدس متعلق به همه ملت ایران است، عنوان کرد: همه طوایف، اقشار، اقوام و مذاهب در دفاع مقدس حضور فعال داشتند. ما امروز شهدای شیعه، سنی، ارمنی، زرتشتی و کلیمی داریم که نشان می‌دهد در دفاع مقدس همه ملت پای کار بودند و مشارکت فعال داشتند.
سردار کارگر تاکید کرد: ما به ملت‌مان افتخار می‌کنیم و امروز جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا مقاوم‌تر از گذشته ایستاده و از خود دفاع می‌کند.

  • منبع خبر : ایرنا