ششمین گشت اقیانوس شناسی خلیج فارس و دریای عمان با پایش پهپادها آغاز می شود
ششمین گشت اقیانوس شناسی خلیج فارس و دریای عمان با پایش پهپادها آغاز می شود

پهپاد نیوز- ششمین گشت اقیانوس شناسی خلیج فارس و دریای عمان از محدوده اروندرود تا خلیج چابهار، در ۱۸ آبان ۱۳۹۸ به مدت 10 روز برگزار می شود.

ششمین گشت اقیانوس شناسی خلیج فارس و دریای عمان از محدوده اروندرود تا خلیج چابهار، در ۱۸ آبان ۱۳۹۸ به مدت ۱۰ روز برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در ششمین گشت تحقیقاتی کشتی اقیانوس پیما، در راستای برنامه پایش بلندمدت خلیج فارس و دریای عمان با حضور ۱۴ نفر محقق و پژوهشگر از پژوهشگاه، دانشگاه های تهران، چابهار و گیلان و موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور انجام می شود.

 هدف از این گشت، ارزیابی وضعیت زیستگاه مرجان های منزوی در بخش های عمیق خلیج فارس، بررسی کوکولیتوفورها (پلانکتون های دارای پوسته کربناته) در خلیج فارس و دریای عمان، تعیین بیشینه وسعت منطقه هایپوکسی (کم اکسیژن) در خلیج فارس هستند.

همچنین رصد منطقه کم اکسیژن در دریای عمان، بررسی وضعیت زیستگاه های مرجانی در خلیج فارس با استفاده از پهپاد و پایش ترکیبات نفتی در آبهای سطحی خلیج فارس و تنگه هرمدر حوزه های فیزیک و شیمی دریا، زیست شناسی دریا، زمین شناسی دریا، فناوری و مهندسی دریا از دیگر اهداف این گشت دریایی به شمار می رود.

  • منبع خبر : مهر