شرکت UPS  برای اولین بار توانست مجوز حمل بار با پهپاد را از  FAA دریافت کند.
شرکت UPS  برای اولین بار توانست مجوز حمل بار با پهپاد را از  FAA دریافت کند.

پهپاد نیوز- شرکت UPS  برای اولین بار در تاریخ هوانوردی و بکارگیری پرنده های بدون سرنشین، توانست مجوز حمل بار با پهپاد را از سازمان هوایی فدرال آمریکا  (FAA ) دریافت کند.

پهپاد نیوز- شرکت UPS  برای اولین بار در تاریخ هوانوردی و بکارگیری پرنده های بدون سرنشین، توانست مجوز حمل بار با پهپاد را از سازمان هوایی فدرال آمریکا  (FAA ) دریافت کند.

این مجوز یک نقطه عطف در پهپادهای تجاری است که شرکتهایی از جمله آمازون، اوبر و گوگل سال ها است که به در تلاش هستند تا با بکارگیر پهپاد ها بتوانند در هزینه ها صرفه جویی و تحویل سریعتر کالاها اقدام کنند.

گواهینامه ۱۳۵ FAA ، که خطوط هوایی چارتر از آن استفاده می کند ، به UPS امکان پرواز در شب و حمل بار سنگین تر از ۵۵ پوند را می دهد.

یک شرکت مستقر در آتلانتا در ماه مارس پرواز آزمایشی را با هواپیماهای بدون سرنشین برای بیمارستانی در منطقه رالی، کارولینای شمالی انجام داد.

این غول حمل و نقل روز سه‌شنبه گفت كه سرویس پاركل متحد با تأیید فدرال برای بهره برداری از ناوگان هواپیماهای بدون سرنشین ، امتیازات گسترده ای را برای گسترش تحویل بسته ها با پرنده های بدون سرنشین دریافت كرد است.

شرکت زیرمجموعه Flight Forward قصد دارد از تاییده سازمان هواپیمایی فدرال برای حمل بسته های بیمارستانی استفاده نماید و ناوگان خود را گسترش دهد، این اولین بار است که سازمان هواپیمایی فدرال چنین تاییدیه ای را به یک شرکت داده تا بتواند ناوگان پهپاد خود را تجاری و اداره کند.

این تأیید نقطه عطف است بکارگیری و تجاری سازی پهپاد ها، شرکت هایی از جمله آمازون، اوبر، گوگل، الفابتا بدنبال این تاییده هستند تا در بکارگیری پهپاد ها جهت حمل کالای خود استفاده نمایند.

وینگ هم در حال رقابت با یو پی اس هست و در حال برنامه ریزی و آزمایش است تا در این ماه کار خود را آغاز کند. این تاییدیه در حال حاضر محدود به مناطق کوچک هستند و محدودیت هایی در مورد پرواز در مناطق پرجمعیت دارد.

صدور گواهینامه قسمت ۱۳۵ FAA ، که خطوط هوایی چارتر از آن استفاده می کند، به UPS امکان پرواز در شب و دور از چشم اپراتور را می دهد. این تصویب همچنین به هواپیماهای بدون سرنشین اجازه می دهد تا محموله های بیش از ۵۵ پوند را حمل کنند.

UPS  در حال حاضر شروع به استفاده از این تأییدیه برای تحویل بسته به اورژانس های بیمارستان می کند ، اما مدیر عامل “دیوید ابنی” اعلام کرد که این امر می تواند به سایر محیط های دانشگاهی و حتی خانه ها نیز گسترش می یابد.

ابنی به CNBC گفت: “هنگامی که مقررات (FAA) کامل شود، مطمئناً به رانندگان حمل کالا در سراسر جهان کمک خواهد کرد تا به راحتی بتوانند کالا ها را ارسال نمایند.”

UPS اعلام کرد که در ماه ژوئیه درخواست تأیید FAA را داده است. شرکت مستقر در آتلانتا در ماه مارس پرواز های آزمایشی هواپیماهای بدون سرنشین را برای بیمارستان های WakeMed در منطقه رالی، کارولینای شمالی انجام داد و تا کنون حدود ۱۰۰۰ پرواز تجاری را در آنجا انجام داده است.

وزیر حمل و نقل ایلین گفت: “این یک گام بزرگ برای ادغام سیستم های هواپیمای بدون سرنشین در فضای هوایی ما است، گسترش دسترسی به مراقبت های پزشکی در کارولینای شمالی و ایجاد موفقیت در برنامه آزمایشی یکپارچه سازی ملی (سیستم های هواپیمای بدون سرنشین) برای حفظ کنترل هواپیماهای بدون سرنشین در آمریکا است.”

  • نویسنده : امین ملک زاده
  • منبع خبر : CNBC