سایت روسی: ایالات متحده مسؤل سقوط هواپیمای اوکراینی است.
سایت روسی: ایالات متحده مسؤل سقوط هواپیمای اوکراینی است.

پهپاد نیوز- به نقل از پایگاه کانادایی Global Research و به نقل از پایگاه نظامی Avia.pro اعلام کرد که حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی دقیقاً مشابه سقوط هواپیمای IL-20 روس در سال 2018 در لاذقیه است، که در آن حادثه نیز ارتش رژیم صهیونیستی از هواپیمای روس به عنون سپر دفاعی جنگنده‌های خود استفاده کرده بود.

پایگاه کانادایی Global Research به نقل از پایگاه نظامی Avia.pro اعلام کرد که حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی دقیقاً مشابه سقوط هواپیمای IL-20 روس در سال ۲۰۱۸ در لاذقیه است، که در آن حادثه نیز ارتش رژیم صهیونیستی از هواپیمای روس به عنون سپر دفاعی جنگنده‌های خود استفاده کرده بود.
به گفته کارشناسان این پایگاه، ارتش آمریکا با تغییر اطلاعات بویینگ ۷۳۷ اوکراین، آن را به هدفی واقعی برای پدافند ایران تبدیل کرده‌ است.بر اساس برخی اطلاعات به دست‌آمده از منابع مرتبط با پنتاگون، در هنگام پرواز هواپیمای اوکراینی، چندین جنگنده آمریکایی در اطراف آسمان ایران دیده شده‌اند.
این پایگاه همچنین می‌افزاید: با توجه به آن‌که هواپیمای اوکراینی اقدام به چرخش کرده است، احتمال آن وجود دارد که حمله الکترونیکی آمریکا بر سیستم راهبری بویینگ نیز اثر گذاشته باشد و این نخستین باری نیست که آمریکا اقدام به چنین کاری می‌کنند.

علاوه بر این ، یکی از اعضای کمیته امنیت و دفاع دوما روسیه اقدامات تحریک آمیز آمریکا علیه ایران را متهم کرد که باعث سقوط هواپیمای اوکراین شد.

  • منبع خبر : Global Research