تولید پهپاد مقاوم در برابر باد با الهام از پرندگان
تولید پهپاد مقاوم در برابر باد با الهام از پرندگان

پهپاد نیوز- محققان بال جدیدی را برای استفاده در پهپادها تولید کرده اند که عملکرد پهپادهای کوچک به خصوص در زمان وزش باد شدید را بهبود می بخشد.

محققان بال جدیدی را برای استفاده در پهپادها تولید کرده اند که عملکرد پهپادهای کوچک به خصوص در زمان وزش باد شدید را بهبود می بخشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، این بال با الهام از پرندگان و حشرات طراحی و تولید شده و لبه‌های آن به علت منعطف و متحرک بودن می‌تواند در زمان وزش باد بر روی جریان هوا سوار شده و به حفظ تعادل پهپاد کمک کند.

بال‌های یادشده به خصوص در زمان وزش ناگهانی باد شدید انعطاف خوبی دارند و می‌توانند به سرعت خود را با مسیر وزش باد هماهنگ کنند و جریان هوا را به پشت خود هدایت کنند تا از تکان‌های شدید پهپاد جلوگیری کنند. طول این بال‌های جدید در مجموع به ۳۰ سانتیمتر می‌رسد.

از بال‌های کوتاه و باریک مذکور می‌توان برای تولید پهپاد به منظور عملیات در نقاط بسته و محدود استفاده کرد که انسان‌ها امکان حضور در آنها را ندارند. باتری نصب شده بر روی نمونه آزمایشی یک پهپاد مجهز به این بال‌ها برای حدود ۳۰ دقیقه پرواز آن کافی بوده است.

به گفته محققان دانشگاه براون آمریکا که این پهپاد را ساخته‌اند در آینده مدل‌های دیگری از پهپاد با همین بال با زمان پرواز طولانی‌تر تولید و عرضه خواهد شد. البته بال یادشده به تدریج ضخیم‌تر، منعطف‌تر و قدرتمندتر خواهد شد.

  • منبع خبر : مهر