توان نابودی انواع هواپیما ها و پهپاد های رادارگریز را داریم
توان نابودی انواع هواپیما ها و پهپاد های رادارگریز را داریم

امیر صباحی فرد گفت: سامانه های بومی ما باعث شده است تا دشمنان بدانند که در صورت درگیری با ما ضربات سختی خواهند خورد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ «علیرضا صباحی فرد» در نخستین همایش سراسری خاطره گویی و روایتگری مدافعان آسمان ایران که صبح امروز با حضور جمعی از پیشکسوتان پدافند هوایی در ستاد این نیرو برگزار شد، گفت: پدافند هوایی امروز با استفاده از تجربیات دوران دفاع مقدس و به برکت خون شهدا پیشرفت های چشمگیری داشته است و امروز قادر هستیم انواع مختلف هواپیما و پهپاد های به اصطلاح رادارگریز دشمن را کشف کنیم و این تنها بخشی از توانمندی پدافند هوایی ارتش است .
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تصریح کرد: ما در دوران دفاع مقدس تنها با رژیم بعث عراق نمی جنگیدیم و در واقع با ۳۴ کشور دنیا در حال نبرد بودیم. نیروی هوایی عراق با کمک کشور های بزرگ و قدرتمند، در طول جنگ تحمیلی چندین مرتبه بازسازی و نوسازی شد و ما در حالی که با پیشرفته ترین هواپیما های دنیا درگیر بودیم، توانستیم فقط در یک عملیات بیش از ۷۰ فروند هواپیمای دشمن را سرنگون کنیم .
وی با اشاره به دستاورد های بومی این نیرو تأکید کرد: امروز در حوزه سامانه های راداری به خودکفایی کامل دست یافته ایم و با قدرت، انواع هواپیما های پیشرفته آمریکایی را کشف می کنیم و به آن ها اخطار می دهیم .
امیر صباحی فرد افزود: پدافند امروز پدافند ۴۰ سال قبل نیست و سامانه های بومی ما باعث شده است تا دشمنان بدانند که اگر بخواهند با ما درگیر شوند، ضربات سختی خواهند خورد .
در پایان این مراسم از پیشکسوتان پدافند هوایی با اعطای هدیه و لوح سپاس قدردانی شد./

  • منبع خبر : شبستان