برگزاري کارگاه آموزشي قوانين و مقررات پهپادهاي غيرنظامي در شيراز
برگزاري کارگاه آموزشي قوانين و مقررات پهپادهاي غيرنظامي در شيراز

پهپاد نیوز- به گزارش روابط عمومی فرودگاه های استان فارس؛ رضا بديعي فرد مديركل فرودگاه شیراز گفت: به دليل نبود نظارت هاي لازم و گسترش بي رويه پهپادها، انجام اين گونه پروازها به دغدغه اي جدي در حوزه ايمني و امنيت تبديل شده است.

گزارش شبکه فارس از برگزاری کارگاه قوانین و مقررات پهپاد

 

کارگاه آموزشي قوانين و مقررات پهپادهاي غيرنظامي در فرودگاه بين المللي شيراز آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه های استان فارس؛ رضا بديعي فرد مديركل فرودگاه شیراز گفت: به دليل نبود نظارت هاي لازم و گسترش بي رويه پهپادها، انجام اين گونه پروازها به دغدغه اي جدي در حوزه ايمني و امنيت تبديل شده است.

وي افزود: رشد سريع تكنولوژي و افزايش روزافزون علاقه مندان به استفاده از پهپادها و همچنين كاربردي بودن آن در حوزه غيرنظامي به ويژه براي ارگان ها و سازمان ها باعث شد مسئولان سازمان هواپيمايي كشوري براي ساماندهي آن چاره اي بيانديشند.

مديركل فرودگاه هاي استان فارس با بيان اينكه هم اكنون قوانين و مقرراتي در اين رابطه تدوين و در حال تكميل است، افزود: طبق اعلام سازمان هواپيمايي كشوري مديران فرودگاه به عنوان نمايندگان اين سازمان در استان ها فعاليت هاي پروازي پهپادهاي غيرنظامي را مورد نظارت و ارزيابي قرار مي دهند.

بديعي فرد درباره برگزاري اين كارگاه آموزشي هم گفت: در واقع پهپادها را مي توان نوعي سلاح در نظر گرفت كه فعالان اين حوزه بايد آموزش تخصصي را فرا بگيرند و با قوانين ايمني و امنيتي پروازي و همچنين با نحوه هماهنگي با مديريت ترافيك هوايي استان آشنا شوند.

لازم به ذكر است؛ كارگاه آموزش قوانين و مقررات پهپادهاي غيرنظامي با حضور رضا بديعي فرد مديركل فرودگاههاي استان فارس، علي اصغري نماينده سازمان هواپيمايي كشور و جمع کثیری از كاربر پهپادهاي غيرنظامي با تدريس فخرالدين كشاورز رئيس اداره مراقبت پرواز فرودگاه شيراز و متخصصين پهپادهاي استان فارس به مدت ۲ روز برگزار مي شود.

اخبار مرتبط