اندونزی پهپاد نفربر تولید میکند
اندونزی پهپاد نفربر تولید میکند

پهپاد نیوز- شرکت سرمایه گذاری اندونزی UMG اخیراً محصولی جدید با تکنولوژی بالا که یک نمونه اولیه تاکسی پرنده است را تولید خواهد کرد. این پهپاد " FROGS " نام دارد و تیم تحقیق و توسعه آن نیز FROGS نامیده می شود.

شرکت سرمایه گذاری اندونزی UMG اخیراً محصولی جدید با تکنولوژی بالا که یک نمونه اولیه تاکسی پرنده است را تولید خواهد کرد. این پهپاد ” FROGS ” نام دارد و تیم تحقیق و توسعه آن نیز FROGS نامیده می شود.

استارتاپ مستقر در یوگیاکارتا ادعا می کند که اولین شرکتی در اندونزی است که یک ماشین برقی با قابلیت پرواز را تولید می کند.

به گفته جفری پراتاما ، شریک صندوق سرمایه گذاری UMB Idealab ، طراحی این نمونه اولیه از پهپادهای چهار موتوره الهام گرفته شده است. در حال حاضر ، کابین ، روتور همه مونتاژ شده و آماده استفاده هستند. منبع اصلی آن نیز باتری می باشد.

براساس وب سایت رسمی این شرکت ، آخرین محصول Produk Frogs V2 دارای حداکثر سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ، ارتفاع پرواز ۲۴۰۰ متر و حداکثر زمان پرواز ۱ ساعت پس از شارژ است. این ماشین می تواند حداکثر ۲ نفر با تحمل بار حداکثر ۲۰۰ کیلوگرم است.

“به گفته جفری: تنها کار باقیمانده آن تنظیم دقیق فضای داخلی کابین مانند صندلی ها است. پس از اتمام این کارها ، این دستگاه برای شرکت در نمایشگاه صنعت هانوفر از ۲۰ الی ۲۴ آوریل به آلمان پرواز خواهد کرد.”

جفری افزود: ساختار کلی ” FROGS ” از فیبر کربن قوی اما سبک وزن با ضریب ایمنی بالا ساخته شده است. علاوه بر این ، نمونه اولیه دارای ویژگی های دیگری مانند مکانیسم اطمینان می باشد بگونه ای که وقتی یکی از موتورها در زمان پرواز از کار بیافتد، موتور دیگری شروع بکار خواهد کرد، به گونه ای که سقوط نخواهد کرد.

این ماشین پرنده تمامی مراحل اولیه آزمایش را پشت سر گذاشته و به الزامات ایمنی رسیده است.، سیستم داخلی آن همواره ایمن و پایدار می باشد.

” FROGS ” دو سال پیش و با سرمایه گذاری ۱ میلیارد روپیه (حدود ۷۳،۰۰۰ دلار آمریکا) ساخته شد. تیم موسس FROGS به عنوان یک استودیوی  تولید محصول فناوری شروع به کار کرد. بعداً ، آنها توسط UMB Idealab مورد توجه قرار گرفته و به اکوسیستم شرکت سرمایه گذاری پیوستند و یک استارتاپ شدند. براساس وب سایت رسمی ، در این شرکت کمتر از ده نفر مشغول بکار بوده و بنیانگذار آن رحمان اردیشیا می باشد.

FROGS  به گونه ای طراحی شده است که مشتریان را از شر ترافیک خلاص کرده و کالاها را به صورت کارآمد تحویل می دهد. این وسیله پرنده می تواند به مردم در حمل و نقل انواع محموله از جمله تجهیزات نظامی از مناطق دور افتاده به همه نقاط کشور کمک کند.این تاکسی در مواقع اضطراری کمک زیادی خواهد کرد.

 

جفری میگوید: ما امیدواریم که هرچه سریعتر بتواند این وسیله نقلیه را به بهره برداری برساند ، البته بستگی به قانونگذار دارد.و تا آنجا که من می دانم ، کشوراندونزی هیچگونه قانون و سیاستگذاری را برای تاکسی های پرنده تنظیم نکرده است

علاوه بر ” FROGS ” ، یکی دیگر از محصولات استارتاپ اندونزیایی Widya است که دستاوردهای جدید فناوری اندونزی را در داده های بزرگ ، بلندگوهای هوشمند ، روبات ها ، تشخیص چهره و هوش مصنوعی به نمایش می گذارد. علاوه بر این ، یک فناوری پردازش زبان طبیعی (NLP) به نام Botika نیز در این نمایشگاه رونمایی می شود.

  • منبع خبر : http://frogs.id/