آمریکا استفاده از پهپادهای دارای قطعات چینی را متوقف می‌کند
آمریکا استفاده از پهپادهای دارای قطعات چینی را متوقف می‌کند

پهپاد نیوز- روزنامه "فایننشال تایمز" روز یکشنبه نوشت: آمریکا قصد دارد بهره گیری از حدود هزار هواپیمای بدون سرنشین را متوقف کند زیرا نگرانی‌هایی درباره استفاده برخی قطعات چینی در این پهپادها وجود دارد.

روزنامه “فایننشال تایمز” روز یکشنبه نوشت: آمریکا قصد دارد بهره گیری از حدود هزار هواپیمای بدون سرنشین را متوقف کند زیرا نگرانی‌هایی درباره استفاده برخی قطعات چینی در این پهپادها وجود دارد.

به گزارش فایننشال تایمز، واشنگتن با ترس از اینکه پکن بتواند از هواپیماهای بدون سرنشین برای جاسوسی استفاده کند، بزرگترین پهپادهای غیرنظامی خود را متوقف می‌کند.
پیش از این وزارت کشور آمریکا در اکتبر سال گذشته ۸۱۰ پهپاد غیرنظامی را به دلیل تحقیقات امنیتی بلا استفاده کرد.
چندین نفر از کارمندان وزارت کشور آمریکا این اقدام را محکوم کردند و گفتند که این کار هزینه زیادی را تحمیل کرده است.
یک مقام ارشد وزارت کشور آمریکا به فایننشال تایمز گفت: سیستم‌ هواپیمای بدون سرنشین ابزاری بی‌نظیر هستند که در مأموریت‌ها به ما این امکان را می‌دهد تا با توجه به قیمت بالای عملیات هواپیماهای سرنشین دار، مشاهدات سطح بالایی را انجام دهیم.
دیوید برنهارت وزیر کشور آمریکا هنوز به طور رسمی بلا استفاده کردن پهپادهای غیرنظامی را امضا نکرده است، اما منابع آگاه به تایمز گفتند که انتظار می‌رود واشنگتن استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین غیرنظامی را به جز موارد اضطراری مانند مدیریت آتش سوزی از مدیریت شهری خارج کند.

  • منبع خبر : فایننشال تایمز